články žen

3.KOLO SOUTEŽE ŽEN

ÚSMĚVY I BEZ BODŮ


V sobotu 7.10.2023 proběhlo 3. kolo soutěže 2. ligy žen, ve kterém se naše družstvo utkalo na půdě ČPP ARÉNY s týmy Asper Šumperk a FBC ORCA KRNOV. První utkání proti týmu ze Šumperku začalo v 11:10 středoevropského času. Do utkání se nám podařilo vstoupit dobře avšak tlak soupeře nám rychle ukázal, že nemůžeme hrát otevřenou hru. Z první třetiny utkání za stavu 0:3 ženy věděly, že je třeba zavřít obranu a zkusit to jinak. To se také podařilo a ve druhé části inkasovaly ženy pouze jednu branku Asperu. Třetí třetinu při stavu 0:4 již nebylo co ztratil. Dostat víc, nebo se pokusit vstřelit gól do brány soupeře a pokusit se o zázrak? Do branky Šumperka se nám podařilo vstřelit dva góly což nám bohužel k prvnímu bodovému zisku nestačilo. Ženy odchází do šaten za stavu 2:9 pro Šumperk.

Do svého druhého utkání ženy vstoupily dle rozpisu 30 minut po ukončení prvního utkání. Druhým soupeřem našeho týmu byla již zmíněná Orca Krnov. Opět povedený vstup do ukání. První branka padla ve třetí minutě utkání z rukou Alžběty Nykodýmové, která celé utkání dávala najevo své kapacity. První třetina se přiklonila na stranu Krnova a byla ukončena za stavu 0:2. Celý tým věděl, že je třeba přitlačit ve středu hřiště a zkusit prověřit gólmanku Krnova. To se také podařilo téměř ihned po hvizdu sudího. Emma Hennhoferová snižuje v čase 12:30 na 1:2. O několik málo minut se do skvělého úniku dostala také Karolína Neugebauerová, která proměňuje a srovnává na 2:2. Vyrovnání se pravděpodobně nelíbilo Alžbětě Nykodýmové, která vzala míček na sebe a krásnou střelou z dálky posouvá svůj tým do vedení 2:3. Následně se také postavila na buly a rychlou akcí z buly střílí a zvyšuje náskok Krnova na 2:4. V samotném závěru druhé třetiny po úniku Sabiny Klingerové na bránu soupeře, při kterém jedna z Krnovských hráček sekla Sabinu do hole, následoval samostatný nájezd. Pro trestné střílení trenér Opavy zvolil hráčku Emmu Hennhoferovou, která proměňuje a snižuje stav na 3:4. Tímto stavem byla také třetina ukončena. Závěrečnou třetinu opavské ženy zahájily s velkým důrazem na útok. Taktika se vyplatila, protože ve 30. minutě Karolína Neugebauerová vyrovnala na 4:4. Bohužel pro nás byl Krnov v samotné závěrečné fázi dravější a po dalších dvou gólech Jany Paveskové a Alžběty Nykodýmové rozhodl o konečném výsledku 4:6.

Ženy i přes porážky 2:9 a 4:6 jedou domů s úsměvem na tvářích a to nejen díky tomu, že se jim dařilo plnit své cíle na hřišti, ale také díky tomu že dokázaly držet krok s týmem o kapacitách jako je Krnov a za jeden den se jim povedlo vstřelit stejně branek, jako za celou minulou sezónu.